-->

فصل‌نامه علمی «قرآن، فرهنگ و تمدن»

چهارمین شماره فصل‌نامه علمی «قرآن، فرهنگ و تمدن» از سوی دانشکده علوم قرآنی اصفهان منتشر شد.

این قالب فصل‌نامه که به صورت الکترونیک انتشار می یابد، پذیرای مقالات علمی پژوهشی اساتید و دانشجویان حوزه و دانشگاه می‌باشد.

دریافت مقاله + PDF

در این فصل‌نامه مقالاتی که به بررسی نقش قرآن و معارف به طرق مختلف در شکل گیری و پیشرفت تمدن اسلامی پرداخته باشند مورد پذیرش قرار گرفته است.

اساتید، پژوهشگران و علاقه مندان می توانند جهت مطالعه و همچنین ارسال مقالات خود از طریق درگاه الکترونیکی این مجله به آدرس : qcc.quran.ac.ir اقدام فرمایند.

لازم به ذکر است فایل مجله مذکور در پیوست این خبر می باشد.

این فصل نامه دارای دسترسی آزاد است. فایل PDF متن تمام مقالات منتشر شده در سایت نشریه موجود است می‌توانید به صورت رایگان آن را دانلود نمایند.

مقالات این نوبت به شرح ذیل می باشد:

مبانی فکری هندسه در هنر اسلامی(از دیدگاه قرآن،احادیث،فلسفه) با نگارش خانم زهرا پور شعبانیان

در آمدی بر مولفه های تاریخ نگاری قرآن با نگارش خانم مریم صبری و آقای یعقوب پناهی

بررسی ویژگی کارگزاران تمدن ساز در قرآن(با تاکید بر کارگزان حکومتگر) با نگارش آقای دکتر منتظر القائم و خانم زهرا سلیمانی

تاثیر عنصر زیبایی شناسی قرآنی بر تقویت ارزش های انسانی و تمدنی(با تاکید بر مسئله شهرنشینی) با نگارش دکتر علیرضا کاوند

عوامل و موانع تعمیق باورهای دینی در فرهنگ عمومی جامعه(مطالعه موردی، رویکرد شهید مطهری به دین،با تکیه بر ایات قرآن کریم) با نگارش آقای سید مصطفی طباطبائی

▫️برنامه ریزی و طراحی الگوی قرآنی"شهر طیب" منطبق با گام دوم انقلاب، در تحقق کالبدی تمدن سازی نوین اسلامی با نگارش آقای دکتر احسان خیام باشی

نکته حائز اهمیت این است که فصل نامه قرآن،فرهنگ و تمدن توانست شماره شاپا را دریافت نماید.

شماره شاپا الکترونیک فصلنامه 2783- 3356 است

شاپا، كوته‌نوشت شماره استاندارد بين‌المللي پيانيدها (issn)، عددي 8 رقمي و منحصربه‌فرد است كه براي تشخيص و شناسايي نشريات ادواري به‌كار مي‌رود.

طبق استاندارد ايزو 3297، شاپا به نشريات ادواري تعلق دارد. نشريات ادواري، نشرياتي هستند كه به‌طور مسلسل و در فاصله زماني معين يا نامعين به‌طور نامحدود منتشر مي‌شوند. مجلات، روزنامه‌ها، سالنامه‌ها، يادبودها، و خلاصه مذاكرات از انواع نشريات ادواري هستند.

مدیر مسئول سید احمد سجادی

درباره ما

این مركز تحت پوشش مجمع خیرین قرآن و عترت استان اصفهان به منظور آموزش، مشاوره، توان افزايي و هم افزايي مربیان قرآني راه اندازی شده است.

با توجه به تجربيات و اقداماتي كه از سال 1392 بدست آمده و بيش از 3000 نفر مدير و مربي قرآني از 29 استان كشور با اين مجموعه ارتباط داشته اند اميد است اين مركز مشاوره در خدمت به خانه هاي قرآني استان اصفهان بتواند سهم اندكي در توسعه فرهنگ و معارف قرآن كريم و عترت بردارد.

تماس با ما

آدرس مجمع خیرین قرآن وعترت اصفهان:

اصفهان،خیابان عسگریه،فلکه دشتستان،دشتستان شمالی،بن بست فروردین،پلاک217

کد پستی : 8199773331

شماره تماس: 60-35676859 031

پست الکترونیک

 

header

مجمع خیرین قرآن و عترت استان اصفهان